• نرم افزار DSS MOBILE برای VDP

  نرم افزار DSS MOBILE برای VDP اختصاصی دوربین مداربسته داهوا، کارایی و آموزش

  دوربین های مداربسته امروزه ضامن امنیت ما هستند و باعث می شوند ما با قلبی مطمئن محل مورد نظرمان ترک کنیم و آن را به چشمان همیشه بیدار دوربین های مداربسته بسپاریم. مسلما این وظیفه نگاه کردن توسط دوربین های مدار بسته باید با وظایف دیگری چون ذخیره سازی و توانایی بازبینی و ... همراه شوند تا کارایی کامل را داشته باشد. بجز این دوربین های امروزی مانند دوربین مداربسته داهوا، دوربین های تحت شبکه می باشند و این ویژگی باعث می شود که کاربر بتواند از راه دور به دوربین خود به شکل آنلاین دسترسی داشته باشد و مستقیم هر آن چه را که دوربین می بیند و ذخیره می کند ببیند. سخن بیش از این طولانی نمی کنیم. قرض از این سخنان این بود که پایه اساسی نرم افزار DSS MOBILE  را گفته باشیم. از این قسمت متن به بعد مشغول به توضیح به شکل اختصاصی درباره نحوه نصب و کارایی این نرم افزار می شویم. بنابراین ابتدا با بخش نصب شروع خواهیم کرد. اما سعی میکنیم چندان روی آن مانور ندهیم. چرا که مسلما هر کدام از ما آشنایی نسبی با اندروید و IOS را داریم و می دانیم نصب یک برنامه چه شرایطی دارند. بنابراین بخش اصلی این مقاله مربوط به کارایی خود نرم افزار می باشد که به طور اختصاصی برای دوربین مداربسته داهوا می باشد.

  نرم افزار DSS MOBILE

  نرم افزار DSS MOBILE

  نصب  DSS MOBILE

  این نرم افزار به شکل اختصاصی برای دوربین مداربسته داهوا می باشد، از این رو می توان آن را به طور مستقیم نیز از سایت خود شرکت دوربین مداربسته داهوا دریافت کرد. به جز آن در مواردی چون گوگل پلی و ... نیز می توان آن را دانلود کرد.

  راه اندازی این نرم افزار در ورژن جدید آن بسیار ساده می باشد. دیگر مانند ورژن های قبل نیاز به IP  ندارد. البته می توان به شکل دستی نیز هنگام اضافه کردن دوربین جدید این IP  را اضافه کرد که در بخش دیگری به آن می پردازیم. اما آن چیزی که در نصب این برنامه نظر ما را به خود بسیار جذب می کند این است که باید هنگام ورود به اپلیکیشن برای بار اول رجیستر شوید. این به این معنی است که شما باید ثابت کنید دوربین مداربسته داهوا را دارید و این اپلیکیشن را برای آن می خواهید. و این تنها از طریق اسکن یک QR CODE که روی سیستم VTH  وجود دارد امکان دارد. این اتفاق باعث دو نکته مثبت است. اول این که ما به عنوان کاربر دیگر نیازی به زدن IP  نخواهیم داشت و این اپلیکیشن دوربین مداربسته داهوا خودش شروع به جست و جو و پیدا کردن دوربین بر اساس همان کد می کند. ویژگی مثبت دوم برای ما این است که این کار باعث افزایش امنیت شده است. به این صورت که کسانی که دوربین مداربسته داهوا را ندارند و در حقیقت به طور حقیقی دوربینی ندارند و هدفشان از ورود به اپلیکیشن نامشخص است، از ورود آنها جلوگیری به عمل می آورد و این اقدام از نظر امنیتی می تواند مفید باشد. بعد از این که شما کد را اسکن کنید وارد محیط اپبیکیشن شده اید و مراحل نصب تمام می شود. البته قبل از اسکن این کد یک یوزر و رمز از شما می خواهد تا در دفعه بعدی با آن لاگین شوید. در ادامه قصد داریم کار با DSS MOBILE  را برایتان شرح دهیم.

  نصب DSS MOBILEنصب  DSS MOBILE

  کار با DSS MOBILE برای دوربین مداربسته داهوا

  اولین قسمتی که می خواهیم آن را توضیح دهیم. DEVICE MANAGEMENT می باشد.

  DEVICE MANAGEMENTDEVICE MANAGEMENT

   همانطور که از نام این بخش مشخص است قرار است در آن تنظیمات اساسی را انجام دهیم. این تنظیمات مربوط به اضافه یا کم کردن دیوایس های مرتبط با دوربین مداربسته داهوا می باشد. این دیوایس ها می توانند دوربین باشند یا DVR  یا هر چیز دیگر. جدول زیر می تواند توضیحات کامل را درباره این بخش به ما ارائه دهد.

  توضیحات

  به ترتیب از بالا به پایین:

  - اضافه کردن دیوایس

  - تغییر اطلاعات دیوایس ( مانند IP , .. )

  - کانفیگ های مربوط به ارتباط از راه دور با آن دوربین یا دیوایس ( مانند کیفیت، مدت زمان آنلاین و ... )

  - کنترل آلارم به شکل کاملا کلی 

  - گزارش گیری از HDD و نحوه این گزارش گیری 

  - پاک کردن دیوایس و یا دوربین مد نظر می باشد.

  LIVE VIEW

  LIVE VIEW

  LIVE VIEW

  یکی از مهمترین قسمت های DSS MOBILE در دوربین مداربسته داهوا را می توان همین قسمت دانست و در حقیقت همین قسمت علت اصلی به وجود آمدن نه تنها این اپلیکیشن، بلکه علت وجود کلی چیزی تحت عنوان DSS می باشد. اعمال در نظر گرفته شده در این بخش به شما امکان کاربری راحت تر و بهتر با دوربین را می دهد. این اعمال شامل دید بهتر با دوربین و توانایی حرکت در صورت پشتیبانی دوربین از این اعمال می باشد.

  به ترتیب از بالا به پایین :

  بسته به تعداد دوربین های شما می توان بین 4، 9 و 16 دید یکی را انتخاب کرد.

  می توان به طور کلی همه دوربین ها را باز یا بسته کرد.

  گاهی لازم است برخی از از دوربین ها و دیوایس ها در اولویت بالاتری قرار بگیرند، این بخش می تواند به ما این کمک را بکند.

  می توان با استفاده از این بخش ویدیو را پلی یا پاز کرد.

  توانایی گرفتن عکس از صفحه

  توانایی ضبط و رکورد از دوربین

  با این بخش می توان دوربین را با زمان واقعی آن سینک کرد و یا به ما امکان دسترسی به زمان های مختلف را می دهد.

  این بخش در حقیقت اعمال حرکتی را در اختیار شما می گذارد. این بخش در صورتی کار می کند که دوربین مداربسته داهوا،  شما از آن پشتیبانی کند.

  همانطور که از نام آن مشخص است زوم این و زوم بک با استفاده از این دکمه صورت می گیرد.

  بحث فوکوس را می توان در این بخش مورد بازبینی قرار داد.

  گاهی لازم است بدانیم کدینگ های صورت گرفته به چه صورت انجام شده است. در این بخش می توان به آن دسترسی داشت داشته باشیم.

  بقیه مواردی که در این صفحه می باشند، بیشتر مربوط به زیبایی تصویر دریافتی است که در این جا دیگر لازم نیست بیش از حد از آن سخن گفت. البته این موارد چیزهایی است که شکل مشابه آن را می توان در  اپلیکیشن های دیگر نیز مشاهده کرد.

  DOORDOOR

  DOOR

  این بخش را می توان امنیتی ترین بخش DSS MOBILE  دانست. با استفاده از این بخش می توان به دوربین خود دسترسی داشته باشیم و دوربین نیز می تواند با ما در ارتباط باشد و بر اساس آن می توانیم اعمالی چون تشخیص چهره، اجازه عبور و مرور و غیره را صادر کنیم.

  اعمال این بخش به طور اختصار شامل مواردی است که شبیه آن را بیشتر در اپلیکیشن های برقراری تماس دیده ایم. در اصل می توان به به دوربین برنامه ای داد تا در صورت نیاز به ما تماس بگیرد و این اتفاق جدا از آلارم های لازم می افتد. گاهی بدون نیاز به این که خطری رخ داده باشد، لازم است دوربین با صاحب خود در ارتباط باشد تا اطلاعاتی را به او ارائه دهد و دستوراتی را از او بگیرد.

  ALARM MANAGEMENT

  ALARM MANAGEMENT

  در این بخش نیاز به یک سری فیچرهایی است که باید به صورت جداگانه بر اساس دوربین مداربسته داهوا تهیه شود. می توان از فیچرهایی چون تشخیص چهره و ... استفاده کرد. و بر اساس آن آلارم های مختلف چون تماس با شما، تماس با پلیس و ... را برای آن تعریف کرد.

  PLAYBACKPLAYBACK

  PLAYBACK

  یکی از مهمترین قسمت های دوربین مداربسته داهوا، ذخیره سازی تصاویر می باشد. به طبع نمی توان همیشه به صورت آنلاین دوربین را مشاهده کرد. از طرفی گاهی لازم است برخی از تصاویر دوباره مرور شود. در این بخش می توان به آن بخش از تصاویر دسترسی داشت.

  اعمال تعریف شده در این بخش نیز به سادگی قابل فهم می باشند. چرا که بیشتر آن ها در موارد مختلف انواع پلیر ها دیده ایم. این بخش از DSS MOBILE نیز چیزی جز یک پلیر محسوب نمی شود. بنابراین کاربری چندان سختی نخواهد داشت.

  SETTING

  SETTING

   بخش آخری که می خواهیم به آن بپردازیم تنظیمات کلی خود اپلیکیشن می باشد. DSS MOBILE مانند هر اپلیکیشنی دیگر برای خودش تنظیماتی چون، رمز ورود، تایم زمانی و .... دارد. این بخش از اپلیکیشن چندان مورد پیچیده ای ندارد و شاید چندان لازم نباشد سراغ آن بروید. در حالت کلی احتمالا چند وقت یک بار شما تنها سراغ تغییر رمز آن بروید و با چند کلیک ساده رمز خود را عوض کنید. اما فراموش نکنید، این اپلیکیشن به دلیل امنیتی بودن هیچ بک آپی از رمز شما نمی گیرد. بنابراین اگر رمز خود را فراموش کرده باشید تمام مراحل نصب را باید از اول طی کنید.