• آموزش نصب و کار با DSS MOBILE 2

  آموزش نصب و کار با DSS MOBILE 2 

  DSS در دوربین مداربسته داهوا، یک ویژگی فیزیکی و نرم افزاری است که توسط آن می توان انواع دوربین مداربسته داهوا که برای ما کار می کنند را به صورت یکجا داشته باشیم. این اتفاق برای سازمان ها و شرکت های بزرگ و تمام کسانی که از تعداد بالای دوربین استفاده می کنند می تواند بسیار مهم و مفید باشد. با گسترش شبکه های کامپیوتری و به وجود آمدن گوشی های هوشمند، ما دوست داریم هر چیزی را با همین گوشی ها انجام دهیم و امروزه به جایی رسیده ایم که دوست داریم ادعا کنیم می توانیم تمام دنیا را با گوشی هوشمند مدیریت کنیم. از این رو داشتن یک DSS مجازی بر روی گوشی که بتواند دوربین مداربسته داهوا را به ما نشان بدهد، بتوانیم از طریق آن دوربین ها را تنظیم کنیم و دسترسی تام و البته امن به دوربین ها داشته باشیم می توان جالب توجه باشد. از این رو سراغ برنامه های کاربردی چون DSS MOBILE 2  و DSS MOBILE VDP استفاده می کنیم. در اینجا قرار نیست درباره خود این برنامه ها به خصوص DSS MOBILE 2  سخن بگوییم و بیشتر می خواهیم طرز کار با آن را توضیح دهیم.

  آموزش نصب و کار با DSS MOBILE 2آموزش نصب و کار با DSS MOBILE 2


  نصب و راه اندازی DSS MOBILE 2

  امروزه با پیشرفت های چشمگیری که در گوشی ها و نرم افزار ها و بسیاری چیز الکتریکی و غیر الکتریکی دنیا در حال رخ دادن است. نصب یک برنامه کاربردی به نظر چندان مشکل نخواهد بود و بیشتر با یک کلیک INSTAL می توان آن برنامه را نصب شده فرض کرد. با این حال بهتر است سخنی هر چند کوتاه از نصب برنامه کاربردی DSS MOBILE 2 داشته باشیم. شما می توانید این برنامه را در گوگل پلی و یا سایت خود شرکت دوربین مداربسته داهوا پیدا و از آن جا دانلود کنید. آخرین ورژن این برنامه کاربردی چیزی حدود 41 مگابایت حجم دانلود دارد. حجم نسبتا متوسط برنامه به خاطر رابط گرافیکی بالایی است که DSS MOBILE 2 از آن بهره می برد. یکی از مهمترین رابط هایی که در این برنامه وجود دارد، یک نقشه می باشد که مختصات دوربین ها بر روی آن قرار دارد. بنابراین کاملا طبیعی است که حجم دانلود آن نیز چنین باشد. با این حال، بعد از نصب و RUN برنامه شما با یک صفحه لاگین روبرو می شوید. از این صفحه لاگین تنها به صورتی می توانید رد شوید که شماره IP سرور و پورتی که دوربین مداربسته داهوا روی آن قرار دارد را وارد کرده باشید و DSS MOBILE 2 بتواند آن دوربین را ببینید. در صورت فعال نبودن دوربین یا هر اتفاق دیگر که DSS MOBILE 2  نتواند آدرس سرور داده شده را پیدا کند، شما به هیچ روی اجازه دسترسی به داخل اپلیکیشن را نخواهد داشت. این ویژگی باعث شده است که امنیت اپلیکیشن DSS MOBILE 2  به طور نسبی حفظ شود و تنها کسانی اجازه ورود داشته باشند که از دوربین مداربسته داهوا استفاده می کنند.


  کار با DSS MOBILE 2کار با DSS MOBILE 2


  کار با DSS MOBILE 2

  نحوه کار با DSS MOBILE 2  بسیار ساده و آسان می باشد. این سادگی هدیه بود که شرکت داهوا در ورژن آخر این برنامه به کاربران خود هدیه داد. بعد از این که شما توانستید وارد صفحه اصلی برنامه شوید،  با یک لیست مواجه می شوید که این لیست دوربین مداربسته داهوا است که در اختیار شما قرار دارد.مزیت این لیست در این است که شما می توانید اطلاعات دوربین ها را به شکل لیستی در اختیار داشته باشید و ببینید که آیا این دوربین هم اکنون روی خطر قرار دارد یا نه. یا اخرین باری که فعال بوده چه زمانی بوده است.


  دوربین مداربسته داهوادوربین مداربسته داهوا


  بجز حالت لیستی، دو حالت دیگر برای نمایش دوربین مداربسته داهوا وجود دارد. حالت تصویر 4 تایی و حالت نقشه. حالت نقشه اتفاقی است که احتمالا تنها می توان در DSS MOBILE 2 پیدا کرد. در اصل در حالت لیستی، شما اطلاعات کلی و البته ضروری را به دست می آورید. در حالت نقشه شما موقعیت دوربین های مختلفی که برای شما کار می کنند را می بینید. این حالت برای سازمان های وسیع مانند دانشگاه ها و ... بسیار می تواند کاربردی باشند. اما در حالت تصویری، بیشتر شما قادر خواهید بود با دوربین بازی کنید. در حقیقت DSS MOBILE 2 این امکان را به شما می دهد که بتوانید در دوربین مداربسته داهوا ( در صورت پشتیبانی دوربین ) حرکت، زوم و ... داشته  باشید.

  DSS MOBILE 2DSS MOBILE 2


  یک ویژگیدیگر در حالت تصویر وجود دارد و آن امکان ذخیره سازی به شکل عکس، فیلم و صوت خواهدبود که در خود DSS MOBILE 2 می توان آن را به صورت پلی بکمشاهده کرد. تمام اعمال در این بخش و در کل DSS MOBILE 2  به شکل واضحی مشخص است. بنابراین لازم نیست در اینباره چندان سخن گفت. به نظر کار با DSS MOBILE 2  می تواندبسیار راحت باشد.